• Aktualności

Potrzebujesz nut dla orkiestry - wejdź do Alenuty.pl!

Marzysz o nutach dla orkiestry - my spełniamy takie marzenia!

Jako księgarnia muzyczna Alenuty.pl coraz częściej otrzymujemy indywidualne zapytania od dyrygentów czy menedżerów orkiestr dętych z prośbą o sprowadzenie konkretnych nut. Dlatego też nasza obecność w tym miejscu. Dzięki Waszym pytaniom ofertę księgarni wzbogaciliśmy o prawie 200 utworów muzyki filmowej, popularnej, rockowej i klasycznej zaaranżowanych na orkiestrę dętą. W większości są to nuty opracowane na średniozaawansowanym poziomie, znajdujące się w kategorii Młodzieżowa orkiestra dęta

Mamy świadomość, że 200 utworów to całkiem sporo, ale jest ich przecież o wiele więcej, dlatego pytamy: co jeszcze możemy dla Ciebie zrobić? Jakich nut, podręczników poszukujesz, aby Twoja orkiestra grała na dobrym poziomie? Znamy się na nutach, zatem powiedz jaki repertuar chcesz grać, a my znajdziemy nuty, które pozwolą Tobie to zamierzenie zrealizować!

Z nowości, które dodaliśmy ostatnio do oferty księgarni na szczególną uwagę zasługują aranżacje z wydawnictw Hal Leonard:

- nuty do piosenek zespołu Queen z serii Music for Concert Band

- nuty do piosenki A Million Dreams z filmu The Greatest Showman z serii Discovery Plus Band

- nuty do piosenek zespołu Coldplay wydane przez Beriato Music Publishing

Największą popularnością wśród osób prowadzących orkiestry dęte cieszą się opracowania trzech serii nut orkiestrowych wydawanych przez Hal Leonarda, a dostępnych w naszej księgarni:

seria Discovery Band (poziom 1.5 dedykowany w 1-2 roku nauki)

seria Discovery Plus Band (poziom 2-2.5 dedykowany w 2-3 roku nauki)

seria Music for Young Concert Band (poziom 3-3.5 dedykowany w 3-4 roku nauki)

Wśród innych wydawców nut dla orkiestr dętych na różnym poziomie zaawansowania, na naszych półkach znajdziesz nuty od:

Belwin / Alfred Music Publishing

Beriato Music Publishing

De Haske

Editions Marc Reift

Molenaar Edition

Szalenie cieszy nas, że wiele z tych opracowań skierowanych jest do młodzieżowych orkiestr dętych na różnym poziomie zaawansowania. Fakt, że młodzież odnajduje swoje miejsce w orkiestrze świadczy o sporym potencjale jaki drzemie w nastolatkach. Trzeba tylko (i aż) ten potencjał zauważyć i właściwie wykorzystać! To niełatwe zadanie dla osoby prowadzącej zespół czy orkiestrę młodzieżową i spory wysiłek, poza muzycznym przygotowaniem, nauczyć młodych ludzi współpracy i stworzyć dobrą, twórczą atmosferę sprzyjającą osiąganiu coraz lepszego poziomu wykonawczego.

Bez was dyrygentów i nauczycieli muzykowanie w orkiestrze jest niemożliwe. Przynajmniej muzycznego wsparcia w tym zadaniu możecie szukać w podręcznikach dla dyrygenta z serii Essential Elements 2000 Band Conductor Book

Członkom orkiestry z pewnością pomoże szkoła przygotowująca do gry w orkiestrze dętej Essential Elements 2000 for Band. Poszczególne zeszyty podzielone są instrumentami i poziomami zaawansowania.

W ofercie znajdziesz także coraz bardziej popularne nuty i szkoły gry dla zespołów i orkiestr jazzowych wydane w serii Essential Elements for Jazz Ensemble.

Młodzieżowe orkiestry dęte zgłaszają się do nas z prośbą o sprowadzenie nut do znanych, lubianych piosenek popowych, jazzowych, a nawet musicalowych. Dlatego też w ostatnim czasie nasze półki wzbogaciły się o nuty rozpisane na orkiestrę do utworów:

- The Best of Henry Mancini

- Hans Zimmer Movie Milestones

- Ukrainian Folk Song

Jeżeli planujesz pojedynczy występ czy też cykl koncertów, chętnie pomożemy w zaopatrzeniu Twojej orkiestry w niezbędne nuty. Przejrzyj półki w naszej internetowej księgarni muzycznej Alenuty.pl. Większość nut sprowadzamy w ciągu tygodnia. Na niektóre tytuły trzeba poczekać dłużej. A jeżeli nie znajdziesz na stronie księgarni opracowania do wybranego utworu, napisz na adres krzysztof@alenuty.pl . Krzysztof z naszego zespołu postara się szybko pomóc i zaproponować rozwiązanie.

Pozdrawiamy muzycznie! Ekipa księgarni Alenuty.pl

Księgarnia muzyczna Alenuty.pl

mail: krzysztof@alenuty.pl

Facebook Alenuty.pl

Instagram @alenuty.pl

YouTube Alenuty

ARTYKUŁ SPONSOROWANY