Mariusz Pawlak
Mariusz Pawlak
Aktywny działacz społeczny lokalnych środowisk amatorskiego ruchu muzycznego w powiecie kaliskim i sieradzkim. Multiinstrumentalista grający na trąbkach, sakshornach, tubach i saksofonach, biorący udział w wielu projektach krajowych jak i zagranicznych orkiestr dętych i big bandów.
Studiował na Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. S. Wojciechowskiego w Kaliszu, Politechnice Poznańskiej w Poznaniu – Wydział Maszyn Roboczych i Transportu, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu - Wydział Pedagogiczno-Artystyczny w Kaliszu.
Instruktor, dyrygent i tamburmajor trzech orkiestr:
Gminno - Parafialna Orkiestra Dęta ,,HELIKON” w Goszczanowie.
Warckiej Orkiestry Dętej w Warcie.
Miejsko - Gminna Orkiestra Dęta OSP w Stawiszynie.

2023-03-24

Orkiestra Dęta jako sposób na rozwijanie swoich zainteresowań - różne aspekty amatorskiego ruchu muzycznego.
Orkiestra Dęta jako sposób na rozwijanie swoich zainteresowań - różne aspekty amatorskiego ruchu muzycznego.
  • 10:00 - 10:30
  • 30 min
  • Młodzieżowy Dom Kultury w Radomiu ul. Słowackiego 17

Prezentacja mojego tematu opiera się na zebranych doświadczeniach z ponad 20 letniej praktyki muzyka i przedstawieniu jej w zwięzły sposób za pomocą narzędzi multimedialnych. Jest to pewnego typu kompedium dobrych praktyk, rozwiązań i sposobów jak rozwiązywać sytuacje, które mogą przydażyć się każdemu na swojej drodze życiowej. Wnioski zaobserwowane podczas współpracy z wieloma cenionymi pedagogami i różnorakiego zespołami będą dla wielu pewnego rodzaju przestrogą, nauczką, rozwiązaniem problemu lub tematem do żartów. Myślę, że jest to na tyle szeroki zakres materiału praktycznego, iż dyskusja i wzajemna wymiana poglądów na zadane tematy będzie owocna.