• artykuł sponsorowany

Zagraj to! Nuty dla orkiestr dętych na każdą okazję w księgarni Alenuty.pl

Orkiestra dęta to potężny instrument muzyczny, a jej brzmienie może wzruszać, bawić i inspirować. Sercem orkiestry są bezdyskusyjnie muzycy, którzy poprzez nuty dają życie melodiom i harmoniom.

Mnie jako osobę prowadzącą księgarnię muzyczną Alenuty.pl interesują właśnie NUTY dla orkiestry dętej, które stanowią nie tylko zapis dźwięków, ale opowiadają historię, są wyrazem emocji i pasji. To przecież klucz do muzycznej podróży, która łączy ludzi i tworzy niezapomniane wrażenia.

W tej chwili w naszej ofercie znajdziesz blisko 300 utworów muzyki filmowej, popularnej, rockowej i klasycznej zaaranżowanych na orkiestrę dętą. W większości są to nuty opracowane na średniozaawansowanym poziomie, znajdujące się w kategorii Młodzieżowa orkiestra dęta Zajrzyj do nich i zainspiruj się, a potem wybierz interesujący utwór czy zbiór.

300 utworów to całkiem spory wybór. Jednak nasza chęć rozwoju i wychodzenia naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom Klientów powoduje, że pytamy jakich nut, podręczników poszukujesz, aby Twoja orkiestra grała na dobrym poziomie? Znamy się na nutach, zatem powiedz jaki repertuar chcesz grać, a my znajdziemy nuty, które pozwolą Tobie to zamierzenie zrealizować!

Z nowości, które dodaliśmy w ostatnim czasie do oferty księgarni na szczególną uwagę zasługują aranżacje z wydawnictw Hal Leonard:

- nuty do piosenek Music from Stranger Things z serii Music for Concert Band

- nuty do piosenki The Best of James Bond z serii Discovery Plus Band

- nuty do piosenki You're The One That I Want from Grease wydane przez Beriato Music Publishing

W naszej ofercie znajdziesz utwory oryginalne, skomponowane specjalnie na orkiestrę dętą, jak również opracowania czyli aranżacje istniejących utworów muzyki filmowej, popularnej, klasycznej na orkiestrę dętą.

Największą popularnością wśród osób prowadzących orkiestry dęte cieszą się trzy serie nut orkiestrowych wydawanych przez Hal Leonarda, a dostępnych w naszej księgarni:

- seria Discovery Band (poziom 1.5 dedykowany w 1-2 roku nauki)

- seria Discovery Plus Band (poziom 2-2.5 dedykowany w 2-3 roku nauki)

- seria Music for Young Concert Band (poziom 3-3.5 dedykowany w 3-4 roku nauki)

Wśród innych wydawców nut dla orkiestr dętych na naszych półkach znajdziesz nuty od: Belwin / Alfred Music Publishing, Beriato Music Publishing, De Haske, Editions Marc Reift czy Molenaar Edition.

Mówiąc o nutach dla orkiestry dętej trudno nie wspomnieć o materiałach dla dyrygentów i nauczycieli, bez których muzykowanie w orkiestrze jest niemożliwe. Muzycznego wsparcia w tym zadaniu możesz szukać w podręcznikach dla dyrygenta z serii Essential Elements 2000 Band Conductor Book

Członkom orkiestry z pewnością pomoże szkoła przygotowująca do gry w orkiestrze dętej Essential Elements 2000 for Band . Poszczególne zeszyty podzielone są instrumentami i poziomami zaawansowania.

W naszej księgarni Alenuty.pl znajdziesz także coraz bardziej popularne nuty i szkoły gry dla zespołów i orkiestr jazzowych wydane w serii Essential Elements for Jazz Ensemble czy też Jazz Classics for the Young Ensemble

Natomiast młodzieżowe orkiestry dęte zgłaszają się do nas z prośbą o sprowadzenie nut do znanych, lubianych piosenek popowych, standardów jazzowych czy musicalowych. Dlatego też wśród zbiorów dostępnych w sprzedaży są nuty na orkiestrę dętą do choćby takich utworów jak:

- Taylor Swift - Anti-Hero

- John Powell - How to Train Your Dragon
- Lin-Manuel Miranda - Waiting on a Miracle from Encanto

Na koniec dodam, że jeżeli planujesz pojedynczy występ czy też cykl koncertów, chętnie pomożemy w zaopatrzeniu Twojej orkiestry w niezbędne nuty. Przejrzyj półki w naszej internetowej księgarni muzycznej Alenuty.pl. Większość nut sprowadzamy w ciągu tygodnia. Na niektóre tytuły trzeba poczekać dłużej. A jeżeli nie znajdziesz na stronie księgarni opracowania do wybranego utworu, napisz do mnie na adres krzysztof@alenuty.pl. a postaram się pomóc i zaproponować rozwiązanie.

Pozdrawiam muzycznie! Krzysiek z ekipą księgarni muzycznej Alenuty.pl

Jeśli chcesz, możemy wysyłać Ci powiadomienia o nowościach na stronie. Wystarczy wyrazić zgodę na otrzymywanie powiadomień.