dr Mariusz MOCARSKI
dr Mariusz MOCARSKI

Dr Mariusz Mocarski – perkusista, absolwent Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie (filia w Białymstoku ), a także Państwowego Studium Jazzu  przy PSM II st. im. F. Chopina w Warszawie. Uczestniczył w intensywnych kursach organizowanych przez słynne szkoły perkusyjne: Drummers Collective w Nowym Jorku oraz Drum-Tech w Londynie. 

  Muzyk sesyjny, w dorobku ponad 50 płyt z artystami reprezentującymi szereg gatunków muzycznych. Brał udział w wielu festiwalach i koncertach w kraju oraz za granicą m.in. w USA, Libanie, Indiach i niemalże całej Europie.

    Występuje solo, z zespołami kameralnymi  (m. in. Estrada Kameralna Filharmonii Narodowej, Duet perkusyjny Mocarski & Nabożny) oraz z zespołami symfonicznymi  (m.in. Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Narodowej,  Sinfonia Viva). W dorobku kilkanaście prawykonań utworów solowych i kameralnych. Równolegle dzieli scenę z artystami z kręgów jazzu i muzyki rozrywkowej (m. in. zespół Krzysztofa Kiljańskiego, Marii Sadowskiej).

  Od roku 2017 wykładowca Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie Filii w Białymstoku. W roku 2019 uzyskał stopień doktora sztuk muzycznych w dyscyplinie artystycznej Instrumentalistyka. Gościnny wykładowca Podyplomowych Studiów Orkiestr Dętych UMFC w Warszawie.

   Jego uczniowie i studenci zdobywali nagrody i wyróżnienia na ponad 50 konkursach perkusyjnych o zasięgu krajowym i międzynarodowym. Wykładowca i juror na wielu warsztatach i festiwalach perkusyjnych również o zasięgu międzynarodowym. Konsultant perkusji przy Centrum Edukacji Artystycznej. W roku 2022 zaproszony przez Departament Szkolnictwa Artystycznego do komisji eksperckiej opracowującej Podstawy Programowe dla klas perkusji szkół muzycznych I i II stopnia.    

   Od roku 2018 w szeregach International Committee, największej na świecie organizacji perkusyjnej – PAS (Percussive Arts Society) (USA). Pełni również funkcję Prezydenta PAS Poland Chapter.

  Międzynarodowy endorser instrumentów perkusyjnych firm: Pearl, Paiste, Evans, Pro-mark.  Od roku 2022 specjalista i konsultant na Europę Wschodnią w dziedzinie elektronicznych instrumentów perkusyjnych Gewa Digital Drums

Pan Mariusz będzie solistą koncertu w dniu 15.03.2024, Wystąpi wraz z Orkiestrą Grandioso.

Jeśli chcesz, możemy wysyłać Ci powiadomienia o nowościach na stronie. Wystarczy wyrazić zgodę na otrzymywanie powiadomień.